DİSLEKSİ, DİKKAT EKSİKLİĞİ HİPERAKTİVİTE VE ÜSTÜN ZEKALILAR ÖZEL EĞİTİM VE DANIŞMA MERKEZİ

Dislektik İngilizce

Disleksisi olan bireylerde çok doğaldır ki ikinci bir dil öğrenmede de güçlükler yaşanır. Kendi dilinde okuma yazma güçlüğü çeken çocukta, İngilizce öğrenmek daha da güçtür. Harflerin sesleri ve varlıkların ismi kelimeler ve pek çok şey değişiktir.

ODİS,LANCESTER ÜNİVERSİTESİ ONAYLI İNGİLİZCE EĞİTMENİ ile, Dislektik çocuklara uygun yöntemlerle İngilizce eğitimi verilmektedir.

Lancaster Universitesi, Disleksi konusunda eğitim ve farkındalık öncüsü bir üniversitedir. Profesör Cate Cain, özellikle dislektik İngilizce dil eğitim modülleri üzerine dünyada uygulanan en son eğitim sistemlerine hâkim, uygulanan en son yeniliklerin takipçisi ve uygulayıcısıdır.

Eğitimcimiz Nihat Aksoy, ODİS OKUL DİSLEKSİ ’de, 30 senelik İngilizce dil eğitimciliğini ve İngiltere Lancaster Üniversitesi’nden (Profesör Cate Cain) almış olduğu “Disleksi İngilizcesi Eğitmenliği’’ eğitimi ile ODİS’te DİSLEKTİK İNGİLİZCE EĞİTİM PROGRAMI’nı yürütmektedir.

ODİS’de dislektik İngilizceeğitimi alan öğrencilerimiz, bu çabalarını, girecekleri sınav ile, uluslararası geçerliliğe sahip LCCI sertifikası ile belgeleyebilirler. (LCCI,  Londra merkezli, 200 den fazla ülkede 120 yılı aşkın zamandır yapılmakta olan uluslar arası geçerlilik taşıyan dil yeterlilik sınavlarıdır).